Röviden áttekintjük a hővisszanyerős szellőztetés alapjait: miért van rá szükség, mire figyeljünk, amikor felmerül, hogy legyen-e, és ha igen, milyen központi hővisszanyerős szellőztetőrendszer a házunkban. Megnézzük, hogyan működik és melyek egy hővisszanyerős rendszer fő összetevői.
Az energiatakarékos épületszellőztetés két leggyakoribb megoldása az un. páraszabályozott friss levegős szellőzés és a hővisszanyerős szellőztetés.
Az „energiatakarékosság” szót azért tisztáznom kell: mindkét fő megoldás sokkal hatékonyabb, mint az ablaknyitogatás, mert szabályozott szellőzést biztosít, de azért a hővisszanyerős rendszerek SOKKAL jobb hatékonysággal dolgoznak: minimális energiabefektetéssel SOKKAL több energiát spórolnak a felhasználónak!!!
Azt azonban, hogy melyiket éri meg megvalósítani, valójában nagyon sok szempont befolyásolhatja (igények, építkezés vagy kész épület, erre szánt keret stb.) A páraszabályozott rendszer kiépítése után - bár jóval szabályozottabb formában, mint pl. az ablaknyitogatás - hőcserélés nélkül megy ki a meleg, párás, szennyezett levegő a külvilágba. Ha ilyen páraszabályozott rendszerek érdeklik, keressen meg minket, ebben is szívesen segítünk.
Röviden a hővisszanyerős szellőzés előnyeiről:
- Folyamatosan friss levegő a lakásban, irodában – pihentető alvás a hálószobában, kellemes közérzet a nappaliban, jobb koncentráció a tanuláshoz!
- Csökkenő rezsi, energiahatékonyság – hővisszanyeréssel a lehető legtöbb hőenergiát megspóroljuk!
- Télen kevesebbet kell fűteni, nyáron kevesebbet kell hűteni!!!
- Por és pollenszűrt friss levegő: nincs többé allergia!
- Nincs párásodás, penészesedés!
- Nincs huzat, zaj, por – a szellőztetéshez nem kell ablakot nyitni!
- Kevesebb a fejfájás, elmúlik a rosszkedv!
- Hosszú távú és tartós megoldás – nem kell többé évente festeni!!!
- Biztonságos – nem marad véletlenül nyitva az ablak!